כיצד לבחור חדר בריחה?

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / כיצד לבחור חדר בריחה?

ההתלהבות הישראלית מחדרי הבריחה הביאה לפתיחתם של עשרות, אם לא מאות חדרי בריחה בכל רחבי הארץ. כל אחד מהם שונה מרעהו, בכולם מובטחת חוויה בלתי נשכחת למבוגרים, לילדים או למשפחות; אבל אם יש לכם פנאי, תקציב או חשק לחדר בריחה אחד, ואחד בלבד – איך תצליחו לבחור מבין כל השפע הזה?

על מנת לעזור לכם להחליט, להלן ארבעה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון. להנאה מקסימלית מומלץ לבצע את תהליך הבחירה יחד עם השותפים שישחקו איתכם.

  1. כמה שותפים לבריחה יש לכם

חדרי בריחה רגילים לא מתאימים ליחידים אלא לקבוצות, החל משני אנשים ועד שישה או שבעה (בדרך כלל). יש גם חדרי בריחה כפולים, בהם שתי קבוצות מתחרות זו נגד זו, מה שמאפשר ליותר שחקנים להשתתף (בדרך כלל עד 20).

שני אנשים בלבד עשויים להתקשות מדי בפתרון כל החידות. להבדיל, שבעה אנשים בבת אחת עשויים לפתור מהר מדי את כל החידות והחוויה בכללותה תידמה כאילו איננה מאתגרת מספיק. לפיכך חשוב לדעת כמה אנשים ייכנסו איתכם לחדר הבריחה.

  1. רמת הקושי של חדר הבריחה

אם עדיין לא התנסיתם בהרבה חדרי בריחה, מומלץ להתחיל עם חדר שרמת החידות והרמזים בו אמנם מאתגרת אבל קלה באופן יחסי. אמנם ניתן בדרך כלל להיעזר במפעיל ולקבל רמזים לפתרון, אבל זה הרבה יותר כיף כשמצליחים לבד.

אלה מכם שכבר צברו קילומטרז' יפה בחדרי בריחה מוזמנים לנסות את החדרים ברמות הקושי הגבוהות יותר.

  1. מתי נוח לכם לברוח

המועדים העמוסים ביותר ברוב חדרי הבריחה בארץ הם סופי השבוע, החל מחמישי בערב ועד מוצ"ש. אם זהו המועד שאתם מתכננים לשחק בו, מוטב לתאם את המועד מוקדם ככל האפשר על מנת לוודא שהחדר אכן יהיה פנוי.

לחלופין, אם אתם גמישים בשעות הפנאי שלכם, תשמחו לדעת שחדרי בריחה רבים פועלים גם בשעות היום – אם כי גם במקרה הזה מומלץ לכל הפחות להתקשר לפני ההגעה ולוודא שהחדר אכן פתוח וניתן לשחק בו.

  1. באיזה עולם תרצו לשחק

כל חדר בריחה מאופיין בנושאים ובתסריטים מגוונים, והבחירה ביניהם תלויה בהעדפות שלכם ושל שותפיכם לבריחה: האם תרצו להיכנס למעבדה סודית של מדען מטורף או לברוח מכלא שמור היטב? אולי להילחם במפלצות, או לכשף כשפים? האם תרצו לחיות רגע בהיסטוריה, או לשחק בעתיד דמיוני שמתממש סביבכם? האם תרצו להיות דמות מפורסמת מתוך אגדה או ספר?

תגובות

Call Now

}