מה זה חדר בריחה?

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / מה זה חדר בריחה?

מה זה חדר בריחה?

חדר בריחה הוא חדר שהמשתתפים בו ננעלים בתוך חדר וצריכים לברוח ממנו באמצעות חפצים ורמזים שיעזרו להם לפתור חידות, לפצח צפנים ולברוח מהחדר תוך זמן מוגבל. לרוב לחדרי הבריחה יש נושא מסוים אשר סביבם נבנו התפאורה והחידות. הנושא הוא הסיפור שבתוכו מתרחשת העלילה של החדר והמשתתפים מתקדמים בו ביחד עם התקדמות המשחק ופתרון החידות. לפני הכניסה לחדר מועבר תדריך שמטרתו לספר למשתתפים במשחק את הסיפור אליו הם הולכים להיכנס, התדריך יכול להיות על ידי מדריך או על ידי סרטון קצר.
חדרי הבריחה מבוססים על משחקי הוידאו מעולם הקווסטים, למשל The Doors, The room וכ'ו בהם השחקן נעול בתוך חדר וצריך לסרוק את סביבתו על מנת לחפש רמזים וחפצים שיעזרו לו לצאת מהחדר. משחקים אלו דורשים כושר הבחנה, חשיבה מחוץ לקוספה וכישורים אסטרטגיים.
חדרי הבריחה המציאותיים החלו ביפן מגיימר שאהב את משחקי הוידאו מהז'אנר הזה וחשב להפוך את זה למציאות. ערב אחד הזמין את חבריו לערב כדורגל במרתף שלו, אך מה שהם לא ידעו שהוא הכין להם הפתעה קטנה – חדר מלא חידות ומנעולים. כשהם הגיעו ונכנסו למרתף, הוא כלא אותם ונעל אותם בתוכו. לאט לאט הרעיון החל לעבור מפה לאוזן עד וחדרי הבריחה הפכו לפופולריים באירופה, אמריקה ובכל העולם – כל משחק משלב אלמנטיים ייחודיים, תפאורה שונה וסיפור אחר.
אם אתם רוצים ללכת ולנסות תתכוננו למבחר מדהים של למעלה מ400 חדרי בריחה המפוזרים בכל הארץ ובעיקר באזור המרכז. בין אם לברוח מכלא או ספינה טובעת ועד לעזור למלך ארתור להציל את ממלכת קמלוט!

לבדיקת חדרי בריחה פנויים

למי חדרי הבריחה מתאימים?

לכולם! לזוגות, קבוצות חברים, משפחות, גיבוש צוות בעבודה, ילדים ומבוגרים או כל שילוב אחר שתבחרו.
חדר בריחה היא חוויה שלמה של סרט בשעה אחת בלבד. שעה אחת ללא טלפונים וניתוק מוחלט מהעולם החיצוני, שעה אחת של אקשן והתרוצצויות בכל החדר בחיפוש אחר רמזים וחפצים שיעזרו לכם – מבלי להפסיק לחשוב לשניה. ללא אינטרנט שיסייע לכם וללא שום חבר טלפוני.

האם אתם חושבים שתצליחו לעמוד באתגר?

להזמנת משחק לחצו כאן!

חדרי בריחה בראשון לציון

תגובות

Call Now

}