חדרי בריחה – לא רק לילדים

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / חדרי בריחה – לא רק לילדים

הטרנד החדש ששוטף את ארצנו, חדרי בריחה, הוא לא חדש בעולם. המבוגרים יותר ביניכם בוודאי אולי יזכרו איך בילדותם שיחקו במשחקי מחשב בסגנון "קווסטים", בהם הגיבור היה דמות פיקטיבית שהייתה צריכה לשוטט בעולם קסום (בדרך כלל), להשיג חפצים ולפתור חידות על מנת להתקדם – וחדרי הבריחה הם פשוט אבולוציה של אותם קווסטים; ממש כאילו הקווסט יצא ממסך המחשב והתגשם בעולם האמיתי.


חדרי בריחה מכונים כך משום שצריך לברוח מהם, אבל למעשה הם עצמם מהווים מעין בריחה עבורנו, מן המציאות. במעבר אחד של דלת או שער כניסה אפשר להיכנס לעולם אחר ולהיות פיראטים, אבירים, קוסמים; לצעוד הישר אל העבר ולחיות לשעה אחת בתוך רגע היסטורי או להרחיק קדימה ולחיות ברגע עתידני; לחלופין אפשר לחוות את האדרנלין והריגוש של שהייה לשעה אחת בתוך סיטואציה מסוכנת-לכאורה, כגון כור גרעיני שעומד להתפוצץ או ספינה שעומדת לטבוע…


בשורה התחתונה: כל אחד יכול למצוא לעצמו חדר בריחה בהתאם לתחומי העניין והגיל שלו. רמת הריגוש בחדרי בריחה יכולה להתאים לכל הגילאים, ובפרט להתאים למבוגרים בגילאי 30, 40 ואפילו יותר.מי בכלל אמר שזה קטע של ילדים?


התפיסה כאילו חדרי בריחה מיועדים לילדים נולדה מתוך עולם המבוגרים, ולא להיפך. הראשונים שנהנו לשחק בחדרי הבריחה הם אותם אנשים ששיחקו בקווסטים במחשב כשהיו ילדים; רק אז ילדיהם נדבקו בהתלהבות והחלו לבקש לערוך מסיבות ימי הולדת בחדרי בריחה – טרנד משני שהלך והתעצם עד שנדמה כאילו הוא העיקרי, כשלמעשה ההיפך הוא הנכון. זו הסיבה שאם יש מתחם חדרי בריחה בראשון לציון שמיועד לילדים, סביר להניח שלכל הפחות בקרבתו, אם לא בתחומו, פועלים גם חדרי בריחה המיועדים למבוגרים.


יש גם חדרי בריחה רבים שמתאימים גם לילדים וגם למבוגרים, אידיאליים למשפחות, בהם רמת החידות מעורבת כך שגם ילדים וגם מבוגרים יכולים לפתור אותן; ויש אפילו חדר בריחה למבוגרים בלבד – שם שמעיד אך ורק על רמת הקושי של החידות, אשר דורשות לעיתים ידע כללי רחב ואף ידיעות מסוימות בתחומים ספציפיים שמעל לרמת הידע הממוצעת לילדים.


בילוי שהחבר'ה לא ישכחו


אין חוויה מגבשת ומאחדת יותר מבילוי בחדר בריחה; בין אם כמסיבת הפתעה ליום הולדת, כאירוע משפחתי מיוחד או סתם כך כבילוי של החבר'ה: כולם נכנסים יחד לעולם אחר או לזמן אחר, כולם משתתפים במשחק, כולם עובדים בשיתוף פעולה, פותרים חידות, ממלאים משימות ומצרפים רמז לרמז כדי להגיע למטרת העל: לצאת החוצה בתוך פרק הזמן המוקצב, בדרך כלל שעה.

עצם החתירה המשותפת לקראת המטרה, יחד עם האווירה החופשית והצחוקים בשילוב עם האדרנלין שבעבודה נגד השעון המתקתק, ובמיוחד אם כולם מצליחים לצאת בסוף  – כל אלה הופכים את חדרי הבריחה לפתרון אידיאלי לבילוי למבוגרים.

תגובות

Call Now

}