חווית בילוי ולימוד בחדר בריחה

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / חווית בילוי ולימוד בחדר בריחה

ככל שהילדים גדלים, כך אתם מרגישים כי יכולת השליטה שלכם עליהם, פוחתת. אם בעבר הייתם יכולים למנוע מהם צפייה ממושכת במסכים, הרי שככל שעובר הזמן אתם מבינים כי הם ימצאו בסופו של דבר את הדרך אליהם. המון הורים מתקשים להשלים עם הילדות של "הילדים של היום":

  • יותר עולם וירטואלי ופחות מציאות
  • תקשורת אל מול מסכים ולא אל מול חברים
  • שעות ארוכות של ישיבה סטטית ועוד…

האם ישנה נוסחת קסם שיכולה להעלים את המסכים? לא בטוח. עם זאת, בהחלט ניתן לשבור את השגרה המוכרת של הילדים, ולהכיר להם עולם חדש – מרתק, מסקרן וכזה שיהפוך אותם פעילים! הדרך הטובה ביותר להעניק ערך חינוכי ולימודי לילדים היא באמצעות פעילות אטרקטיבית! חדרי הבריחה מספקים כייף והנאה, ומגלמים בתוכם ערך רב. 

שיתוף פעולה – בחדר הבריחה ותמיד

אחד הערכים שמלמדים את הילדים כבר מגיל צעיר, הוא שיתוף הפעולה. בפועל, לא בטוח שיוצא להם ליישם את שיתוף הפעולה כל כך הרבה ביום יום. בחדר הבריחה, מבלי שעובדים יחד – כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם, לא באמת אפשר להצליח. הפעילות מחייבת את הילדים לעבוד בקבוצה, ללמוד להקשיב, לרתום אחרים להקשבה ולהוביל יחד מהלכים להצלחה. ההצלחה והחוויה של הילדים מהמשחק, תשקף בפניהם עד כמה "משתלם" להם לעבוד בשיתוף פעולה גם בעתיד.

התמודדות עם לחץ של זמן

תתפלאו, אך גם הילדים נאלצים להתמודד עם לחצים, ובעיקר עם לחץ של זמן. בשגרה שלהם, הם מבינים מהי החשיבות של עמידה בזמנים עם הכנת שיעורים, הגשת עבודות ומענה על מבחנים. המון ילדים לא מצליחים להביא עצמם לידי ביטוי אך ורק בגלל שהם לא יודעים לנהל נכון את הזמן שלהם. בחדר הבריחה, יש לילדים 60 דקות לשחק, ליהנות וגם להצליח! החוויה הטובה מפגישה אותם עם עבודה תחת לחץ של זמן, ומלמדת אותם להפוך את הלחץ לחבר – לכזה שמדרבן ומחדיר מוטיבציה.

מגדירים מטרות וכובשים אותן!

דבר נוסף שחדר הבריחה מלמד את הילדים, הוא את החשיבות של הגדרת מטרות. עם הכניסה לחדר, על הילדים לגבש אסטרטגיה, לבסס תכנית עבודה ולהיצמד אליה. המוטיבציה? להצליח לסיים את החדר בתוך 60 דקות! שימו לב כמה אלמנטים מלמדים מגולמים בתוך החדר, ומספקים מעבר להנאה והחוויה החברתית, גם תכנים חינוכיים שהילדים יוכלו ליישם כבר ביום למחרת.

פעילות מגבשת לילדים – חדר הבריחה!

לעתים, הסיבה שמראש מפעילים את הילדים בחדר הבריחה, היא רצון לגבש אותם! כלומר, לא תמיד הילדים מגיעים עם הרכב שמוכר להם לחדר הבריחה, אלא עם ילדים שהם זה עתה הכירו. בתנועות נוער, חוגים ומסגרות חינוכיות, גורמים לילדים לשבור את הקרח עם פעילות משותפת של שעה בלבד! מאחר ומדובר על פעילות כל כך קצרה, אין לילדים ברירה אלא לדבר, לעבוד יחד, לפרגן, להרים ולעודד. 

חשיבה מחוץ לקופסא

על מנת להצליח לצאת מהחדר בתוך 60 דקות, הילדים צריכים להפגין יצירתיות. הרמזים לפתירת החידות לא מונחים על השולחן, ובטח שלא על מגש של כסף. הילדים לומדים להיות יצירתיים, לחשוב מחוץ לקופסא וגם למצוא את היציאה דרך החלון אם הדלת סגורה. מדובר על חוויה שמציגה בפניהם אתגרים פתירים, כך שהם גם עוברים חוויה מלמדת אך גם נהנים מטעם ההצלחה והעשייה.

הורים יקרים, הגיעו עם ילדיכם לחדר הבריחה לפעילות משפחתית! גם אתם תתרגשו לראות את הילדים סקרנים, מגלים ולומדים. בחדרי הבריחה שלנו ניתן לשחק עד 10 משתתפים בחדר! לפרטים נוספים ולתיאום חדר, תוכלו לפנות אלינו.

תגובות

Call Now

}