איך בוחרים פעילויות גיבוש לילדים?

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / איך בוחרים פעילויות גיבוש לילדים?

שמן של פעילויות גיבוש נקשר בעיקר עם אירועי חברה של ארגונים גדולים, אך ישנן גם פעילויות גיבוש לילדים! מתי עורכים פעילות גיבוש לקהל הילדים?

 • באירועי פתיחת וסיום שנה
 • במסגרת קייטנות הקיץ
 • פעילות מגבשת של חוגים
 • בימי הולדת ואירועי משפחה ועוד…

האמת היא שישנן אינספור אפשרויות עבור פעילויות גיבוש לילדים. עם זאת, גם אלו המארגנים את הפעילות וגם הורי הילדים, רוצים להבטיח כי הפעילות תהיה בעלת ערך מוסף. לא אחת, נמתחה ביקורת על פעילויות שטחיות המועברות לילדים, שמקדשות את תרבות האינסטנט והחומר. 

רגע לפני שגם אתם בוחנים פעילויות גיבוש לילדים, חשוב שגם אתם תדעו מה חשוב בעיקר בפעילויות המיועדות לילדים. 

פעילות שמתאימה לבנים ולבנות

ראשית, חשוב שהפעילות תתאים גם לבנים וגם לבנות. כיום, ישנו ניסיון לשבור את התחימה שבין פעילויות המיועדות לכל מין בנפרד, אך המציאות היא שישנן פעילויות שחביבות יותר על בנים וכאלו שעל בנות. אם לוקחים לדוגמא פעילות של חדר קריוקי או חדר בריחה, הרי ששתי הפעילויות מתאימות לבנים ולבנות. כל ילד וילדה, יכולים לצאת נשכרים מהחוויה! מנגד, פעילות של כדורגל לרוב תהיה חביבה יותר על בנים, בעוד סדנאות יצירה – על בנות.

פעילות שמאפשרת לכל ילד להשתתף

ישנן המון פעילויות גיבוש לילדים, שבעצם לא מפעילות את הילדים, אלא גורמות להם להיות ישובים ובמצב סטטי לאורך כל הפעילות. דוגמא לכך היא מפעילים שונים שמעבירים מופע, שבעצם מציבים את הילדים במצב פאסיבי ובאפס מעשה. לא שפעילויות שכאלו רעות, אלא שפשוט אין בהן כל מימד מגבש. מנגד, חדר בריחה מאפשר לכל ילד להשתתף ולהיות בקידמת הבמה. דומה הדבר עם חדר קריוקי, שנותן לכל ילד את האפשרות להביא את עצמו לידי ביטוי. 

איך פעילויות שכאלו מגבשות? בעת שילד יצליח לאתר רמז או לפתור חידה, הוא יזכה לחיזוקים חיוביים ולהערכה מחבריו – כך נוצר לו הגיבוש! בחדר קריוקי לדוגמא, ילד שישיר שיר אהוב על הילדים, יזכה לתשואות ולפירגון, וכך נוצר לו מעגל חברתי מגבש שכל הילדים נהנים ממנו.

פעילות שמעצימה ומחזקת את הילדים

פעילויות גיבוש לילדים חייבות להעצים את הילדים, אחרת – אין בהן כל ערך! אם חוזרים שוב לדוגמא של חדר בריחה, הרי שהיא מעצימה, מחזקת ומעלה את ביטחון הילדים. מדוע? משום שחדר הבריחה מבוסס על הגדרת מטרות וכבישתן. כל עוד הילדים יצליחו לסיים את המשימה שלהם בהצלחה, הם יצאו מחוזקים, תוך שהערך שלהם בעייני עצמם יעלה. הילדים מוכיחים לעצמם כי אין אתגר גדול מדי עבורם, וכל אתגר מחשבתי שיעמוד בדרכם – פתיר!

פעילות בעלת ערך מוסף חינוכי

גם אתם חוששים מפעילויות שטחיות? בצדק. אם מתמקדים לרגע בחדר הבריחה, הילדים יוצאים עם ארגז כלים גדוש שישרת אותם גם הרבה אחרי הפעילות. מדוע? 

 • הילדים לומדים על הקשבה פעילה
 • התנסות בפועל בעבודת צוות
 • הם לומדים להוביל מהלכים
 • הילדים ניצבים גם בפוזיציה של להיות מובלים
 • התנסות ישירה אל מול אתגרים מחשבתיים
 • יכול להתמקד בעיקר ולשלול גירויים לא רלוונטים
 • עבודה תחת לחץ של זמן 

מתכננים פעילויות גיבוש לילדים? לא משנה אם אתם עומדים בראשו של חוג, קייטנה או מוסד חינוכי – מתחם "מסתורי" מזמין אתכם ליום מגבש וחוויתי לילדים! חגגנו אירועים רבים לילדים, ואנו נשמח להיות גם הבית המארח שלכם. במתחם שלנו חדרי בריחה המותאמים לילדים מעל לגיל 8, כאשר הדגש הוא על העצמה, חוויה טובה, חיזוקים חיוביים ואתגר מחשבתי. בואו גם אתם לחגוג, ללמוד ולהרחיב את אופקי הילדים!

תגובות

Call Now

}