איך להוציא את הילדים מהמסכים בקלות?

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / איך להוציא את הילדים מהמסכים בקלות?

לפני היציאה לבית הספר, הם גונבים כמה דקות של טלוויזיה. לפני ארוחת הצהריים? הם משחקים "רק" כמה דקות באייפד. ואחר הצהריים? הם מבטיחים לכם שהם מקלידים עבודה על המחשב, אך הם בעצם צופים בסרטונים ביוטיוב.

הורים יקרים, אם זה מנחם אתכם – דעו כי אתם ממש לא לבד. "מכת המסכים" מוכרת בהמון בתים בישראל, ולא מעט הורים מלינים כי הם לא מצליחים להשתלט על התופעה.

הדרך הקלה ביותר להתמודד איתה, היא פשוט להבין כי המסכים כאן והם חלק בלתי נפרד מהנוף. מה שכן תוכלו לעשות, הוא להגביל את שעות המסכים ולהעסיק את הילדים בפעילויות חברתיות אחרות.

אז רגע לפני שגם אתם מרימים ידיים ומקבלים את שעות המסכים המוגזמות כעובדה מוגמרת, לפניכם 2 פעילויות שיכולות להחליף את המסכים.

אתם אוסרים עליהם מסכים, אך מה אתם מציעים להם במקום?

הסיבה המרכזית שבגללה המון הורים מתנגדים למחשבים, אייפונים ואייפדים, היא מאחר והילדים לא מפתחים כישורים חברתיים. אם בעבר שעות אחר הצהריים היו מוקדשות לפעילויות חברתיות, הרי שכיום ילדים מעוניינים לשבת על הספה בסלון ולצלול לעולם וירטואלי שבו הם לא צריכים להתאמץ. 

הבעיה הגדולה ביותר, היא שהמון הורים אוסרים על שימוש במסכים, אך לא מציעים חלופות במקום. להחביא את המכשיר החכם במגירה זה נחמד, אך בזמן הזה הילד משתעמם, חש מתוסכל ומרגיש כי אתם פועלים נגדו. לפני שאתם מגבילים את השימוש והצפייה במסכים, הציעו לילדים חלופות אחרות. לדוגמא? פעילות של חדר קריוקי או חדר בריחה מותאם לילדים!

פעילות של חדר בריחה לילדים – האם היא תפריד את הילדים מהמסכים?

התשובה חד משמעית והיא חיובית! עד שהילדים לא יתנסו בחוויה של חדר בריחה, הם לא באמת יבינו מה הם הפסידו עד כה. חשוב להבין כי חדר הבריחה לא רק מספק הנאה של 60 דקות, אלא שהוא חושף את הילדים לנפלאות העולם שבחוץ. כהורים, תהיו מאושרים לראות את הילדים נפעמים, מתעצמים ויוצאים מאזור הנוחות שלהם.

איך חדרי הבריחה של "מסתורי" מפתחים את ילדכם?

  • חדרי הבריחה מעוררים סקרנות! הצפייה הממושכת במסכים מכניסה את הילדים למצב "רדום", תוך שהם פאסיבים אל מול מסך שלא מצריך מהם לעשות דבר. בחדר הבריחה הם צריכים ליזום, להיות עירניים, לחפש רמזים ולעבוד תחת לחץ של זמן.
  • אחת התלונות המרכזיות של הורים היא שהמסכים לא מאתגרים את החשיבה. וחדרי הבריחה? דווקא כן! כל חדרי הבריחה מציבים אתגר של רמזים וחידות. הילדים לא צריכים רק לפתור את החידות, אלא לאתר אותן בחדר. כך, הם מתמודדים אל מול אתגר מחשבתי.
  • העצמת הכישורים החברתיים! אולי זו הנקודה הרגישה ביותר של ההורים. בחדר הבריחה, על הילדים לעבוד בשיתוף פעולה, הם לומדים להקשיב, לסמוך על אחרים ולגרום לאחרים לסמוך עליהם.
  • בנוסף, חדר הבריחה מעלה את הביטחון העצמי של הילדים. הם מצליחים לפתור חידה ולעמוד בזמנים? הם טועמים את טעם ההצלחה! כך, הם לומדים כי בעת שהם מציבים מטרות, הם גם יכולים לכבוש אותן.

הילד שלכם אוהב לשיר? פתחו את הכישרון שלו!

כל ילד מתחבר לעולמות תוכן שונים, ובתור הורים חשוב מאד שתדעו לזהות את העולמות ולעשות את החיבורים. במתחם שלנו "מסתורי", ישנם חדרי קריוקי מעוצבים ומאובזרים!

ריבוי תכניות הריאליטי העוסקות בגילוי זמרים חדשים, חשפו המון ילדים בגילאים צעירים לעולם המוסיקה. אם ילדכם אוהב לשיר, פתחו את הכישרון שלו ואפשרו לו לשיר את הלהיטים של הזמרים האהובים עליו בחדר קריוקי. 

תגובות

Call Now

}