איך מתכננים חדר בריחה?

דף הבית / בלוג חדרי בריחה / איך מתכננים חדר בריחה?

בשנים האחרונות, חדרי הבריחה הן ברחבי העולם והן כאן אצלנו בישראל, הפכו לאחד מהבילויים הפופולריים, המאתגרים והמגניבים ביותר, הן עבורנו והן עבור הילדים שלנו.

חופשת הקיץ כבר ממש בפתח והנה רעיון מדליק שיאפשר לכם להעסיק את הילדים… אז איך מתכננים חדר בריחה? על כך במאמר הבא!

טיפ מספר אחת לתכנון חדר בריחה – חייבים סיפור

כדי שחדר הבריחה שלכם יהיה מוצלח ואיכותי, אתם חייבים להשקיע בסיפור. זה ממש לא חייב להיות סיפור מסובך או קשה מדי, זו יכולה להיות עלילה פשוטה ולא מסתעפת. כמובן מומלץ להרחיב את הפירוט ולהוסיף תיאורים אם מדובר בילדים בוגרים,  בנוסף, כדאי לשים לב ולתכנן עלילה מפתיעה שתמשוך אותם לעקוב אחר החידות ולהישאר סקרנים עד סוף המשחק.

הרעיון הוא להבין מראש את המקומות שבהם נסתיר את החידות והרמזים השונים, לאחר מכן נתכנן מסלול הגיוני שיאפשר למשתתפים במשחק להגיע לפתרון או לתשובה.

יש כמה שאלות חשובות שאתם חייבים לשאול את עצמכם בעת כתיבת הסיפור: הראשונה היא המיקום של חדר הבריחה – זה יכול להיות בכל הבית, בחדרים ספציפיים או אפילו בחוץ. השאלה השנייה היא איזו תעלומה אנחנו רוצים לפתור. השאלה השלישית היא מי הם המשתתפים שלוקחים חלק בסיפור, כלומר לאילו שחקנים אנחנו מדומים: פיראטים על אוניה, אסטרונאוטים בחלל או טבחים במטבח של מסעדה מוכרת. השאלה האחרונה קשורה למטרת העל שהיא זו שבעצם תאפשר לענות על החידה ולפתור את התעלומה.

טיפ מספר שתיים – מסרים מוצפנים

יש כל מיני דרכים שבאמצעותן ניתן להצפין מסרים. אפשר להשתמש בצבעי מים, גירים, שעווה, כלים מסוגים שונים ועוד. זה הזמן להפעיל את הדמיון והיצירתיות ולעשות שימוש בפריטים שקיימים בחדר או בחלל. יש כל מיני חידות שאפשר לחבר בין הפריטים עצמם. לאחר שתחברו את החידות לפריטים שבחרתם כדאי לצייר תרשים זרימה של החדר וממש לפרט שלב אחר שלב.

טיפ מספר שלוש: השקיעו בתפאורה ובתוספות מיוחדות

מה שיהפוך את חדר הבריחה לסופר מגניב זה ההשקעה שלכם בכל התוספות והדברים הקטנים. צריך להבין שכל מה שחורג מגדר הרגיל ילהיב את הילדים. אם זה תחפושות שהילדים יוכלו ללבוש במהלך המשחק כדי להרגיש חלק מהסיפור, אם זה פנסים או תאורה עמומה שמכניסה לאווירה. צלילים מעניינים, מוזיקת רקע, ריחות , טעמים כל דבר שיפתיע אותם, יגרום להם לחדד את החושים ולעוף על המשחק.

מהם היתרונות של תכנון והפקה של חדר בריחה ביתי?

תעסוקה מעולה לילדים- הרבה פעמים אנחנו לא יודעים איך להעסיק את הילדים ושומעים שוב ושוב את המשפט ”משעמם לי“. אפשר לשתף אותם בתהליך התכנון עם כל מיני משימות קטנות, כאלה שלא בהכרח  יגרמו להם להבין מהי החידה ואיך ניתן לפתור אותה.

דרך מצוינת לשים את כל המסכים בצד וליהנות מקצת זמן איכות משפחתי

הניסיון לפתור את השאלות והחידות מסייע לפיתוח החשיבה הקוגניטיבית, חיזוק הזיכרון והקשרים החברתיים בין הילדים וגם פיתוח היצירתיות. הרי כולם כבר מבינים שלהכין ילד לחיים האמיתיים משמעותו לתת לו כלים להתמודד עם סיטואציות ופתרון בעיות. בחדר בריחה הילדים נתקלים בכל מיני סוגי בעיות וצריכים להיות יצירתיים על מנת לפתור את החידה ולמצוא את הפתרון. כישורים אלה ללא ספק יעזרו לילדים בהמשך לפתור בעיות ודילמות במהלך חייהם.

חיסכון בעלויות. במהלך החופשות אנו מוצאים את עצמנו פותחים את הארנק, לפעמים יותר ממה שתכננו וזו דרך נפלאה להוזיל קצת עלויות. ניתן לבנות חדר בריחה בעלות אפסית מכלים וחפצים שיש בבית. כמובן שניתן להיעזר בחנויות הסטוק השונות כדי לשדרג את החוויה בעלות מצומצמת ע"י מנעולי ספרות ותיבות צבעוניות בעלות של שקלים בודדים בלבד.

לסיכום, זה הזמן להתחיל לתכנן את חדר הבריחה שלכם. תוכלו להפוך כל מאורע למעניין וחוויתי במיוחד מיום הנישואין ועד ימי ההולדת של הילדים. כל מה שצריך בכדי להפיק חדר בריחה ביתי מוצלח צריך הרבה מוטיבציה, יצירתיות ודמיון.

מקווים שעזרנו ומאחלים לכם חוויה נעימה, מוזמנים לחזור ולספר לנו איך היה וכמובן לפנות אלינו להתייעצות בעת הצורך. נשמח לשתף מהידע והניסיון שצברנו לאורך השנים וכמובן שאתם תמיד מוזמנים לחוות חדרי בריחה מקצועיים עם תפאורה מושקעת וחידות טכנולוגיות לחוויה משפחתית מיוחדת.

תגובות

Call Now

}